O mně

Jmenuji se Monika a jsem vystudovanou fyzioterapeutkou. Na ambulanci jsem se seznámila s mnohými metodami ošetření klientů, ale přesto jsem zůstala u metody, která mě nadchla již na škole.

Již na mateřské dovolené jsem začala spolupracovat s porodní asistentkou Jarmilou Kovaříkovou, kdy jsem nejprve vedla cvičení pro těhotné a ženy po porodu. Skupinová cvičení s radostí vedu dál a to nejen u Jarmily Kovaříkové, ale také u porodní asistentky Majky Staňkové.

Po absolvování kurzu Metody Ludmily Mojžíšové jsem touto metodou začala ve spolupráci právě s Jarmilou ošetřovat ženy těsně před porodem. Genialita paní Mojžíšové mě i nadále fascinuje a tak je mi radostí pomáhat ženám, které se teprve snaží otěhotnět, ale také ženám těsně před porodem, abychom zkrátily první dobu porodní.  Dále ženám, pro něž je samozřejmostí bolestivá menstruace s premenstruačním syndromem, či nepříjemný sed nebo dokonce stoj v důsledku naražené kostrče.  Své poznatky také předávám dál na seminářích o pánevním dnu, které mnohé ženy po porodu nedostatečně nebo naopak přespříliš posilují a tím si způsobují zbytečné trápení.

Filozofií Ludmily Mojžíšové bylo, že tělo musí dostat šanci, aby si cestou přirozených pohybů pomohlo samo.

Je mi ctí tuto cestu díky její metodě hledat a dávat tělu šanci zmírnit bolest.