Metoda Ludmily Mojžíšové pro podporu otěhotnění

Připadá Vám, že miminko je v nedohlednu?

Už půl roku se snažíme o miminko a stále nic.

Už máme termín na IVF, bojím se jestli to vyjde.

Už to bude skoro dva roky, co jsme se začaly pokoušet o miminko a přitom já i partner jsme prý v pořádku. Tak proč miminko nepřichází?

Nevím jestli mám vůbec ovulaci

Prý mám endometriozu a chtěli bysme miminko, půjde to?

První dny menstruace jsou katastrofa, skoro nemůžu chodit do práce jaké mám bolesti a to bychom chtěli miminko. Jak bych zvládla porod, když skoro nezvládnu měsíčky.

Už jsem dvakrát potratila. Bojím se, že to znovu nevyjde.

Poznaly jste se v některé z těch vět na začátku?

Tak nebojte, je možnost se posunout dál. Neslibuji zázraky na počkání, ale s pomocí metody Ludmily Mojžíšové je 35% šance, že k vám miminko najde cestu.

Metoda Ludmily Mojžíšové vychází z pevně daných postupů, cviků a mobilizací. Dokážeme ulevit od bolestí zad, ovlivnit napětí svalů a také působit na psychiku. Měla by být volena jako metoda první volby vždy, když se objeví potíže s otěhotněním, je to totiž metoda nejméně zatěžující, a přitom komplexní. Má smysl i u žen, které již podstoupily umělé oplodnění nebo žen, které opakovaně potrácejí či mají nepravidelnou či bolestivou menstruaci. Můžu říct, že tato metoda pomáhá i u žen s diagnózou endometriózy nebo PCOS.

V rámci léčby se doporučuje absolvovat optimálně 6 terapií.

Co je to přesně za metodu?

Více o metodě si můžete přečíst v článku. Metoda Ludmily Mojžíšové byla v roce 1990 schválena ministerstvem zdravotnictví jako uznávanou léčbou ženské sterility.

Jak terapie probíhá?

Terapie podpory plodnosti obnáší vstupní vyšetření a následně každý měsíc před ovulací 1 návštěvu. Mezi návštěvami si žena 2x denně cvičí sama podle instruktáže a může popíjet čajové směsi, které doporučovala přímo paní Mojžíšová.

A jak vypadá první návštěva?

První návštěva je vždycky tak trochu stres.

Možná už jste něco málo o metodě paní Mojžíšové slyšely, možná Vám gynekolog metodu doporučil ať to zkusíte, že tím nic nezkazíte.  Možná jste přišly na rehabilitaci s bolestí žeber nebo problémy s dýcháním a metodu Vám doporučil fyzioterapeut. A vy si říkáte: „Co mě vlastně čeká? Proč to tak všichni zdůrazňují, že je to metoda paní Mojžíšové? “

Na první návštěvě se ale nic zvláštního dít nebude, pokud už se tedy s terapeutkou (píši terapeutka, protože většinou se opravdu u této metody setkáte s ženou fyzioterapeutkou právě kvůli určité specifikaci metody – a u nás ve Fyzio Monika tuto terapii dělám jen já) předem nedomluvíte jinak.

Na první návštěvě je totiž potřeba, aby Vás terapeutka vyšetřila podle postupu, jakým vyšetřovala i paní Mojžíšová. Získá tak obrázek o tom, co je potřeba dál ošetřovat a jak vést terapii. Možná Vám pak zmobilizuje žebra, pokud budou blokovaná, ale spíš Vás jen naučí první sérii cviků, které budete muset sama dvakrát denně cvičit. 

Pokud je důvodem terapie podpora Vaší plodnosti, tak také dostanete typy na čaje, které budete denně pít.

Já tím, že metody ošetření kombinuji a navíc pracuji i s doplňky stravy, tak s vámi pořeším i co by bylo vhodné doplnit zrovna u vás a většinou si řekneme, jak a které svaly by bylo vhodné ještě protáhnout, uvolnit, či posílit. 

Tím tato první návštěva končí a vy odcházíte uvolněná  a spokojená domů :).

A jak se máte připravit na tu druhou?

Vše Vám řeknu jak se poprvé uvidíme, ale pro ty z vás, které chtějí být připravení na vše, si můžete přečíst zde.