On-line kurz Cvičení po porodu

Poporodní online kurz je cvičení pro všechny ženy po porodu a to jak již v šestinedělí, tak kdykoliv po něm. Vždyť po porodu jste už vlastně vždy, když jste porodila :). 

Někdy je cesta návratu do stavu před otěhotněním rychlejší, někdy se ale tento návrat zdá v nedohlednu, někdy tu svoji předtěhotenskou postavu nevidíte ani vzdáleně a to ani po několika měsících po porodu, jindy naopak zhubnete tak, že vaše dříve nošené oblečení na vás doslova visí aniž byste to ale vlastně chtěla a přitom bříško stále zůstává zvlášť večer vypouklé….

Pro ty z vás, které se chcete dostat zase zpátky do předtěhotenské formy, kondice a vidět na svém těle, že funguje tak jak má.

  • Ráda byste začala po porodu cvičit, ale tak úplně nevíte odkud začít.
  • Na cvičení jste již chodila, ale nyní se na něj nedostanete, ale sama se cvičit nepřinutíte a vlastně si cviky ani moc nepamatujete.
  • Nejste si jistá, jestli cviky, které cvičíte vám nezhoršují diastázu.
  • Už jste sice dýl od porodu, ale při nošení miminka vás bolí záda, se svaly pánevního dna to také stále není jak jste znala z období před těhotenstvím.
  • Potřebujete si vy sama určit čas, kdy budete v průběhu dne cvičit, protože je teď náročnější období s miminkem a najít si půl hodinku v kuse na cvičení je zkrátka každý den jinak.

…pokud jste se aspoň v něčem našla, tak věřte, že bude stát za to, zkusit si s námi on-line kurzem projít.

A jaké lekce vás tedy budou v kurzu čekat? 

Nebudu přehánět, když řeknu, že vás čekají doslova hodiny a hodiny cvičení, ale po maximálně půlhodinových úsecích, což je čas, který i ze slov účastnic je po porodu v pohodě zvládnutelné. 

Nezaměřuji se čistě jen na cvičení, ale projdeme se celou cestou od porodu a tím pádem od základů znovunavnímání svého těla, naučíme se pracovat a vyšetřit si diastázu, naučíme se navnímat a následně i cvičit se svým pánevním dnem.

Jsou pro vás ale připravené i komplexní lekce  přímo cvičení, které sice jde také od lehčího posilování středu těla, aktivaci chodidel a dalšího, ale už se věnujeme i posílení mezilopatkových svalů a celkové kondici, kdy vás čeká 8 půlhodinových lekcí a potom dalším 8 půlhodinových lekcí, které jsou již pro pokročilé, ale pořád nečekejte činky, hopsání, či aerobik.

A protože vím, jak těžké, je najít na sebe čas co se týče výživy, tak jsem si na pomoc přizvala výživovou poradkyni Ivanu Škareckou, která vám předá tipy, jak na správné jídlo v tomto období, tak jiném od těch známe z dřívějška. 

Všechna videa ať cvičící, tak o výživě jsou do půlhodinky, aby to pro vás bylo schůdné a reálné podle nich cvičit a poslech samozřejmě zvládnete u jakékoli činnosti ať s miminkem, či třeba při vaření…

Půlhodinka bude pro vás čas, který si určitě minimálně dvakrát v týdnu pro sebe najdete. Zároveň to je čas, který bude stačit k tomu, abyste se vše naučila a cítila se po cvičení lépe. Videa budete mít k dispozici jak dlouho budete potřebovat bez časového omezení.

A nezapomněla jsem ani na tolik potřebnou relaxaci, vaginální napářku, zavinování do šátku…zkrátka na tipy, jak si v tomto období ulevit, odpočinout si…

 

 

Jak kurz probíhá?

Po přihlášení se a zaplacení vám bude vytvořen uživatelský účet s přístupem ke kurzu a pak už vám budou všechny lekce k dispozici nafurt. 

Vím, že kurzů už je tolik, že mnohdy zapadnou po objednání v propadlišti a už si na ně ani nevzpomenete. Nebojte, já se vám budu každý týden připomínat v mejlové podpoře, kdy vám vždy pošlu nějaké tipy, rady buď z kurzu nebo, které mi zrovna z poporodního světa cvrnknou přes nos a pak také máte možnost přidat se do naší uzavřené FB skupiny, ve které se aspoň virtuálně můžeme propojit a sdílet co nás trápí, či s čím bychom potřebovaly poradit z tohoto mnohdy náročného poporodního období. 

 

JAK ČASTO BUDETE MUSET CVIČIT A BUDETE POTŘEBOVAT NĚJAKÉ SPECIÁLNÍ POMŮCKY?

Jak často , to nechám na každé z vás. Nejdůležitější stejně pro vás bude, jak principy ze cvičení dostanete tzv. pod kůži do běžného každodenního fungování, manipulaci s miminkem…Ještě v šestinedělí se nebudete vrhat do komplexních lekcí, ale budete se snažit co nejvíc ležet a přitom znovunavnímat své tělo. Takže vlastně budete cvičit kdykoli při kojení, nebo i jen tak při odpočinku v posteli. Až postavíte na kvalitním základě, tak potom doporučuji najít si dvakrát v týdnu čas na půlhodinové komplexní cvičení, z tohoto si vytvořit určitou rutinu, kterou zachovat, co nejdýl to půjde, než třeba přejdete v nějaké skupinové či jiné cvičení. A co se týče relaxací a poslechových prezentací, tak poslech zvládnete klidně na procházce s kočárkem, to ani psát nemusím a relaxaci tu doporučuji nepodcenit a pokud cítíte, že už je toho opravdu moc, špatně spíte, tak ten den si nějakou z nabízených relaxací zkusit udělat. 

A pomůcky?

Vše zvládnete i bez nich – já opravdu nejsem člověk, který doporučí hromady pomůcek, ale když už nic, tak ježatý míček, ten opravdu využijete téměř vždy. Je skvělý. Ženy o něm říkají, že je to zázrak :). Používám a doporučuji tento – kdo jste z Brna, tak si ho můžete dokonce koupit i u mne v ambulanci na Drobného 48.

Ledragomma Activa

Pokud doma máte doma velký míč – gymball, tak také využijete – v kurzu vám řeknu jaká je vhodná velikost. V posilovací lekci využívám theraband, ale ten používat nemusíte a pak už jen vaše odhodlání se do něčeho nového pustit.

A bude se vám hodit i overball, u kterého vzít spíš větší než menší, protože ten větší můžete vyfouknout, když by to bylo moc. Ten seženete už téměř kdekoli – ve sportu, lékarně, zdravotnické potřeby…

Na pokročilé lekce už se vám bude hodit Theraband. Přičemž žlutý je nejslabší, poté je růžový, zelený a nejsilnější je černý. Doporučuji volit zlatou střední cestu a koupit si zatím růžový. 

Budu se na vás těšit uvnitř a věřím, že i když vás neuvidím, tak se vám bude cvičit dobře, s lehkostí a radostí.

MoniKa


Zakoupení přístupu do kurzu: