Po porodu aneb cesta tam a zase zpátky

bruce-mars-ZXq7xoo98b0-unsplash-scaled.jpg
  • Prý mám diastázu a mám cvičit. Ale cvičím dobře?
  • To už teď bude napořád, že když se mi chce čůrat, tak musím jít hned?
  • Mám ve skříni tolik krásných šatů a sukní. Vlezu se do nich zase někdy?
  • Zkusila jsem cvičit ale akorát se mi třepaly nohy a pak mě několik dní bolela záda. Já chci cvičit, ale jak?
  • Nemám vůbec čas. Pořád lítám kolem mimča, domácnosti, a když už si chci zacvičit, tak zas už je malej vzhůru. Kdy mám cvičit?

Někdy je cesta návratu do stavu před otěhotněním rychlejší, někdy se ale tento návrat zdá v nedohlednu, někdy tu svoji předtěhotenskou postavu nevidíte ani vzdáleně a to ani po několika měsících po porodu, jindy naopak zhubnete tak, že vaše dříve nošené oblečení na vás doslova visí aniž byste to ale vlastně chtěla a přitom bříško stále zůstává zvlášť večer vypouklé.

Cíl cvičení…..

Ať tak či tak cílem není ani tak návrat k původní postavě, to často ani není možné, vždyť jste donosila a porodila miminko. Cílem ale je, abyste se dostala zpět do kondice. Aby vaše tělo začalo opět fungovat jako celek a neodpojovalo některé jeho části. Aby se vaše případná diastáza zacelila a váš střed těla byl opravdu tím fungujícím středem. Aby vaše pánevní dno nebylo jen přetížené a unavené dno vašeho trupu, ale aby zvládalo nést vaše orgány, aby váš pohyb byl ladný jako je ono samo pružné a zároveň pevné ale ne, aby váš pohyb byl tuhý, robotický, jako je ztuhlé vaše svalstvo.

Nejde o sprint…..

A tak vám nabízím tuto poporodní cestu 10 hodinových individuálních terapií. 10 terapií, kdy s vámi půjdu krok za krokem od začátku vašeho poporodního období. Krůček po krůčku, nádech, výdech, dotek, postupná zátěž, ukážeme si vhodné pomůcky. Půjdeme tak rychle jak to bude právě pro vás vhodné. Žádný spěch, času je dost. Vy sama si budete cvičit doma. Někdy není moc času na cvičení, protože je miminko náročné. To nevadí. Naučíte se principy toho, jak zapojovat střed těla při běžných denních činnostech. Jak si ulevit od bolesti, jak předcházet bolestem kvůli nevhodným návykům. A kdy je vhodné se cvičením začít? Pokud jste nyní v poporodním období a to myslím jakékoli období po porodu, tudíž je jedno jestli je to týden či 10 let, tak pojďme spolu začít.

Já sama jsem radši, když období šestinedělí využijete spíš na sžívání se s miminkem než návštěvou u mne v ambulanci, ale samozřejmě pokud se cítíte nejistá co a jak dělat či nedělat, tak začněme klidně ještě dnes. A věřte mi, že žádný čas není pozdě, takže i pokud už od porodu opravdu máte dýl než jen nějaký ten týden, měsíc, či je to spíš rok a víc, tak i tak má cenu začít. Opravdu, má to cenu.

alex-shaw-8Naac6Zpy28-unsplash

Jako bonus dostanete zdarma přístup k mému poporodnímu online kurzu, kde vás čeká 8 půlhodinových cvičících videí plus dva bonusy v podobě cviků na pánevní dno a také na dech a diastázu. Zde je více informací o online kurzu.

Kdy ale zrovna pro vás bude vhodné podle tohoto kurzu cvičit, to vám řeknu, až když si vás vyšetřím na první terapii.

A kolik to všechno stojí?

Cena je 5500 Kč za celý balíček včetně online kurzu. A jak se můžete objednat? Cest je několik

  • koupit si balíček zde a já vám pak napíšu a domluvíme se na první terapii
  • můžete rovnou zavolat přímo mně na 736104615 a domluvíme se na první terapii
  • můžete mi napsat na email: info@fyziomonika.cz a domluvíme se na první terapii

Kéž je vám ve vašich tělech dobře a užíváte si bezbolestně čas s vaším dítkem.

MoniKa